Majówka 2017

Dodano 2017-05-08 przez Cezary Wojtasik

Relacja z wyjazdu Zboru na wycieczkę w Góry Złote

Postanowiliśmy spędzić jeden z wolnych dni majowych razem i w plenerze.

Poniedziałek 1 maja 2017 przywitał nas słoneczkiem. Po piątkowy śnieg ani śladu
w Ząbkowicach i okolicy, a więc grupa ponad 20 osób  (członków zboru, przyjaciół
 i sympatyków) obrała kierunek- Borówkowa Góra. Borówkowa Góra leży  w Górach Złotych na granicy polsko-czeskiej. Ma wysokość  900 metrów nad poziomem morza i zwieńczona jest  25 metrową wieżą widokową.

Po krótkiej wycieczce samochodami : Paczków- Bily Potok- Javornik – Trnava-stanęliśmy u podnóża góry. czyli na Przełęczy Lądeckiej.  

 Przed nami ukazała się rozległa, słoneczna polana i niebieski szlak wiodący na szczyt,  gdzie w planach:  ognisko i smażenie kiełbasek. Mała  niespodzianka spotkała nas po wejściu do lasu. Cała droga na szczyt pokryta była kilku dziesięciocentymetrową  warstwą śniegu, ale doszliśmy. Wszyscy podziwiali Mateusza- któremu zarówno wejście jak i zejście ze szczytu, ośnieżonym szlakiem sprawiało sporą trudność- ale nie poddawał się (wspierany przez cala drogę przez rodziców, a szczególnie przez tatę).  Na górze piękne widoki z wieży, posiłek i wygrzewanie się w słoneczku. Po trzech godzinach opalania się,  zejście w dół tym samym szlakiem i powrót do domu. Dziękujemy Piotrze i Konradzie.